#poniedzialekzministrem, czyli co nowego?

#poniedzialekzministrem, czyli co nowego?

 (1)    0

  Nowościpomysły Ministra  

Nie wiesz za jaką książkę się zabrać w tym tygodniu? Skorzystaj z podpowiedzi Pani Minister. Przedstawiamy ciekawe nowości na rynku wydawniczym.

Drzewa” W. Grajkowski, P. Socha – Wyd.Dwie Siostry

Nowa książka twórców „Pszczół” – bajecznie kolorowy album o drzewach dla dzieci ( i nie tylko).

drzewa piotr socha dwie siostry

Odwiedź niezwykły świat drzew. Zobacz, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzyj te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Spotkaj enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Przyjrzyj się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznaj drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Zajrzyj do lasu. Zapuść się w puszczę.

  • Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza.
  • Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Outsider” Stephen King

outsider stephen king od Pani Minister

Niekwestionowany mistrz horroru prezentuje czytelnikom swoją kolejną wstrząsającą opowieść. Jego najnowsze dzieło „Outsider” to jak zwykle napisana z ogromnym rozmachem powieść. Stephen King już dawno przestał być wyłącznie pisarzem – jego nazwisko to marka, gwarancja jakości i literacka klasa sama w sobie. 

 

W miejskim parku dochodzi do makabrycznej zbrodni. Jej ofiarą padł zaledwie jedenastoletni chłopiec, którego zmasakrowane zwłoki są dobitnym dowodem na to, że jego morderca był psychopatycznym sadystą. Odnalezione na ciele brutalnie zaatakowanego i zamordowanego dziecka ślady z niemal stuprocentową pewnością wskazują tożsamość zabójcy. Odciski palców świadczą przeciwko najpopularniejszemu w mieście, lubianemu przez mieszkańców trenerowi baseballu oraz nauczycielowi języka angielskiego – Terry’emu Maitlandowi. Wystosowane wobec mężczyzny oskarżenia budzą szok i niedowierzanie lokalnej społeczności, bowiem dotychczas cieszył się on szacunkiem i nieposzlakowaną opinią zarówno jako przykładny obywatel, jak również mąż i ojciec dwóch córek. Terry Maitland nie przyznaje się jednak do winy. Mężczyzna z całą mocą zaprzecza, jakoby miał dopuścić się brutalnego morderstwa na jedenastolatku. Jako dowód swojej niewinności przekazuje policji materiał filmowy, który zaświadcza, że w momencie dokonania zabójstwa sam przebywał poza granicami rodzinnego miasta. Mimo tego oczywistego alibi, detektyw Ralph Anderson, a prywatnie także ojciec chłopca, którego domniemany sprawca był dotychczasowym trenerem, nakazuje natychmiastowe aresztowanie podejrzanego. Zatrzymanie ma się odbyć przy błyskach dziennikarskich fleszy. O winie Terry’ego Maitlanda przesądzają przeprowadzone badania DNA, których wyniki ostatecznie rozwiewają wszelkie wątpliwości śledczych co do tożsamości mordercy. Czy to możliwe, by na co dzień tak sympatyczny i sprawiający wrażenie niezwykle łagodnej osoby człowiek posiadał drugie, tak mroczne oblicze? W toku prowadzenia śledztwa na jaw wciąż wychodzą przerażające fakty, które stopniowo będą nadawać powieści zupełnie nowego wymiaru. Zawiązana przez światowej sławy mistrza horroru intryga opiera się na dramatycznej walce z upływającym czasem, w której koszt każdej przegranej sekundy odmierza się w straconych ludzkich istnieniach. Choć sprawa zabójstwa jedenastolatka na pozór wydaje się oczywista, jej rozwiązanie z pewnością zaszokuje nawet tych, którzy twierdzą, że Stephen King nie jest już w stanie ich niczym zaskoczyć. 

Czerwony pająk”  Katarzyna Bonda

 czerwony pajak Bonda od Pani Minister

„Czerwony pająk” to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek roku 2018 w Polsce! Katarzyna Bonda zaprasza swoich czytelników na ostatnie już spotkanie z wybitną profilerką policyjną Saszą Załuską, będące ukoronowaniem jej znakomitej, czterotomowej serii kryminalnej.


Sasza Załuska przeżywa rodzinny dramat: jej ukochana córka została uprowadzona. Sprawcy pozostają wciąż w ukryciu, drwiąc zarówno z wybitnej profilerki, jak również z całej policji. Mimo ogromnych wysiłków śledczych ani dziewczynka nie zostaje odnaleziona, ani sprawcy jej uprowadzenia namierzeni. Ostatnia nadzieja Saszy Załuskiej, związana z przekazaniem okupu porywaczom, również okazała się płonna: przestępcy po prostu przestali się z nią kontaktować. Na podstawie własnego śledztwa profilerka odkrywa, że uprowadzenie jej córki ma związek z niewyjaśnioną i podejrzaną sprawą samobójstwa „Dziadka” – byłego oficera wywiadu, a w przeszłości także przełożonego Saszy. Załuska wie, że to właśnie jej były, nieżyjący już szef dysponował dokumentami, które po wyjściu na światło dzienne skompromitowałyby najważniejszych osobistości polskiej sceny politycznej. Po wątpliwym samobójstwie „Dziadka” dokumenty z jego zbioru w niewyjaśniony sposób zniknęły. W ich gorączkowe poszukiwania zaangażowały się nie tylko służby specjalne, ale także mafia i sami politycy. Za kurtyną wydarzeń ukrywa się jednak jeszcze jedna strona, której zależy, by to właśnie Załuska odnalazła zaginione dokumenty. Porywacze jej córki mają pewność, że profilerka zrobi wszystko, by uratować życie dziewczynki. Na jak ciężką próbę zostanie wystawiona matczyna miłość? 

Nagle całkowicie bez śladu znika także sama Sasza. Wyjechała szukać córki na własną rękę? Uciekła przed dramatycznym i bolesnym dla niej dochodzeniem? A może również została uprowadzona? Sprawa mocno się komplikuje, gdy w starej, gdyńskiej torpedowni odnalezione zostają zwłoki kobiety. Zamordowana ofiara nie tylko do złudzenia przypomina znaną profilerkę, ale ma na sobie także jej ubrania i posiada dokumenty wystawione na jej nazwisko. Śledczy są pewni, że odnalezione przez amatora nurka w torpedowni ciało należy właśnie do Saszy Załuskiej. Próbka DNA trafia do analizy, ale zanim jej wynik ostatecznie potwierdzi tożsamość zamordowanej, identyfikację zwłok przeprowadzi komendant Robert Duchnowski. Czy to naprawdę wielki koniec Saszy Załuskiej? Czy w ostatniej już powieści bestsellerowej serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”, Katarzyna Bonda zdecydowała się odebrać życie swojej głównej bohaterce? 

 

 

 

Kropla nadziei” Katarzyna Michalak

kropla nadzieje Katarzyna Michalak od Pani Minister

Każdy pragnie być kochany, każdy, bez wyjątku. Miłość jest nam niezbędna do życia jak oddychanie, a kto twierdzi inaczej, ten kłamie – albo jest bez serca.

Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy Siergiej będzie w stanie pogodzić się z odejściem tej, której zaufanie i miłość z tak wielkim trudem odzyskał? Czy Mateusz na nowo odnajdzie sens istnienia? A Nataniel? Czy i dla niego wreszcie wzejdzie słońce?

Nawet po najczarniejszej nocy nastaje dzień, a gdy przyjdzie czas, zbolałe serce jest w stanie uleczyć choćby mała kropla nadziei. Kto lub co odegra taką rolę w losach trzech życiowych rozbitków? Jak skończy się ta porywająca mazurska opowieść?

„Kropla nadziei” to ostatnia część bestsellerowej Trylogii mazurskiej, serii, która porusza serca wszystkich tych, którzy potrafią kochać. W serii ukazały się już: „Gwiazdka z nieba” i „Promyk słońca”.

 

 

 

 

Dobrze, ze jesteś” – Zbigniew Wodecki i goście   

 

wodecki dobrze ze jestes od Pani Minister

Cudowna plyta! Koniecznie musicie posłuchać. Poniżej link do naszego ulubionego utworu:)

Zbigniew Wodecki i Kayah - Chwytaj Dzien„Dobrze, że jesteś” to zapis trzynastu znakomitych utworów, których Zbigniew Wodecki nie zdążył samodzielnie zebrać, uporządkować, wydać i wreszcie celebrować ich sukcesu. Najnowsza płyta sygnowana jego nazwiskiem powstała dzięki wiernym przyjaciołom, którzy nadali ostateczny kształt pracy artystycznej wybitnego multiinstrumentalisty. Album jest efektem współpracy najbliższych Zbigniewowi Wodeckiemu muzyków – Kayah, Jakuba Badacha, Sławomira Uniatowskiego, Andrzeja Lamperta, Beaty Przybytek oraz Juniora Robinsona. Zamieszczone na płycie utwory zostały zarejestrowane na żywo i nie poddane żadnym obróbkom i poprawkom – to muzyka płynąca prosto z serc, nieprzetworzona przez studyjne oprogramowanie. Pomiędzy kolejnymi tonami wyczuwalny jest zarówno duch Zbigniewa Wodeckiego, jak również ogromna zażyłość, jaka łączyła artystę z jego przyjaciółmi. Album „Dobrze, że jesteś” stał się dzięki temu wspaniałym, choć niepozbawionym nostalgii pożegnaniem, hołdem dla wybitnego muzyka i ukoronowaniem jego wieloletniej pracy artystycznej. Przede wszystkim jednak – to wciąż świetne wydawnictwo, zawierające łatwo wpadające w ucho i zapadające w pamięć przeboje. 


Mimo zaklętych w nuty emocji i wzruszeń, w „Dobrze, że jesteś” nie ma zbyt wiele miejsca na patos. Pojawia się tu za to wiele styli i mocnych głosów, ubranych w oryginalne formy artystyczne. Fani Zbigniewa Wodeckiego jak zwykle mogą liczyć na fenomenalne aranżacje oraz głębokie i przemyślane teksty. „Dobrze, że jesteś” to kwintesencja i doskonałe podsumowanie kilkudziesięcioletniej działalności twórczej niesamowitego artysty i muzycznego mistrza. 

 

Polecamy również płytę „1976: A Space Odyssey”

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz