#poniedzialekzministrem - czyli wiosenne nowości Rebis

#poniedzialekzministrem - czyli wiosenne nowości Rebis

 (0)    0

  Nowości

5 nowości książkowych wydawnictwa Rebis

 

Nowości książkowe wydawnictwa Rebis to ciekawe pozycje, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego wprowadzamy trzymiesięczny cykl, w którym będziemy was informować o nowościach książkowych Rebis. Co przygotowaliśmy w tym wpisie? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

 

1. Alienista, aut. Caleb Carr

 

Pierwszą nowością, o której chcielibyśmy napisać kilka słów jest Alienista. To nowoczesny kryminał w historycznych dekoracjach, na podstawie którego nakręcono serial dla TNT. Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore'a Roosevelta, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista - dziś powiedzielibyśmy psychopatolog - Laszlo Kreizler, który wykorzystuje całą swą wiedzę, by stworzyć profil psychologiczny mordercy i w ten sposób wpaść na jego trop.

 

Alienista został napisany zarówno w duchu klasycznych kryminałów, jak i znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera, dając przy tym niesamowity obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian.

 

Kup książkę Alienista

 

2. Człowiek, który wspina się na drzewa, aut. James Aldred

 

Drugą nowością, którą polecamy jest książka „Człowiek, który wspina się na drzewa”. To opowieść dokumentalisty BBC i reportażysty o swojej odwadze, pasji i spełnianiu marzeń. Dla Jamesa Aldreda wspinaczka po drzewach jest nie tylko profesją i źródłem utrzymania, ale i życiową pasją. Dorastał na skraju New Forest w południowej Anglii i już od wczesnego dzieciństwa uwielbiał przyrodę, szczególnie drzewa. Nic więc dziwnego, że zajął się arborystyką, a potem fotografią i filmem przyrodniczym, dołączając między innymi do ekip realizatorskich Davida Attenborough. Wspomnienia Aldreda znakomicie oddają głęboką miłość do dzikiej i nieokiełznanej przyrody.

 

Kup książkę Człowiek, który wspina się na drzewa

 

3. W oczekiwaniu na dziecko, aut. Heidi Murkoff, Sharon Mazel

 

Tym razem coś dla przyszłych rodziców. To wydanie „W oczekiwaniu na dziecko” jest całkowicie nowym, poszerzonym i unowocześnionym opracowaniem najsłynniejszego poradnika dla rodziców. Przyszli rodzice i opiekunowie znajdą tu wyczerpujące, oparte na najnowszych badaniach naukowych informacje na temat przebiegu ciąży i porodu, badań prenatalnych, diety ciążowej oraz wszystkich innych aspektów przyszłego macierzyństwa i ojcostwa. W tym wydaniu autorki poświęciły sporo uwagi problemom, które są ważne dla nowoczesnych rodziców w zmieniającym się szybko świecie, m.in. badaniom prenatalnym, aktywności fizycznej, pracy oraz podróżom w ciąży. Niepodważalnym atutem książki jest otwartość na nowoczesny model rodziny i zrozumienie dla różnorodnych stylów życia – wszyscy, niezależnie od preferencji, wyznania czy konfiguracji rodzinnej znajdą tu fachowe i rzetelne informacje.

 

Kup książkę W oczekiwaniu na dziecko

 

4. Euforia, aut. Lily King

 

Lata 30. XX wieku. Fascynująca historia trójki młodych, ale już znanych antropologów – Margaret Mead oraz dwóch mężczyzn jej życia – osadzona w egzotycznym i parnym świecie Nowej Gwinei. Wartka narracja, prowadzona z punktu widzenia kilku bohaterów, pełna jest poezji, dowcipu i intrygujących faktów z życia głównych postaci oraz otaczającej ich trudnej do zrozumienia kultury. Portretując osobowość słynnej antropolożki, ujawnia, jak badając i analizując Innego, człowiek odkrywa w pierwszej kolejności – siebie.

 

Kup książkę Euforia

 

5. Na znak tryumfu, aut. David Weber

 

Ostatnią naszą propozycją z nowości książkowych wydawnictwa Rebis jest dziewiąty tom cyklu „Schronienie”, czyli książka „Na znak tryumfu”. Mimo swego bogactwa Charis był niewielką wyspiarską domeną, więc zwycięstwo Kościoła Boga Oczekiwanego wydawało się nieuniknione. Za Charisem stały jednak potężne siły - król i jego dziedzic, Bractwo Świętego Zherneau i Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar dawno poległej kobiety, chcący zerwać okowy kłamstwa, którymi Kościół niewolił ciała i umysły. I tak osiem lat po rozpoczęciu krwawej wojny to nie Charis chyli się ku upadkowi… Jeśli lubisz książki science fiction to ta lektura jest dla ciebie!

 

Kup książkę Na znak tryumfu

 

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz