5 ciekawych prezentów z okazji Dnia Dziecka - od Pani Minister

5 ciekawych prezentów z okazji Dnia Dziecka - od Pani Minister

 (1)    0

  pomysły Ministra

5 ciekawych prezentów z okazji Dnia Dziecka

 

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. To ostatni moment na zakup upominku dla naszej pociechy. Zachęcamy najmłodsze, ale i starsze dzieci do czytania i nauki przez zabawę, dlatego proponujemy 5 ciekawych prezentów z okazji Dnia Dziecka.

 

1. Gra planszowa Potworne Porządki, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Gry planszowe wydawnictwa Nasza Księgarnia to zawsze dobry wyrób! Tym razem przedstawiamy grę Potworne Porządki. Dzieci nie lubią sprzątać w swoim pokoju. Dzięki grze „Potworne Porządki” może to się zmienić! Gra polega na tym, że dzieci robią porządek w pokoju. Wyciągają z woreczka różne przedmioty i odstawiają na odpowiednie miejsca. Zadanie utrudniać będą psotne stworki mające kształty podobne do przedmiotów poszukiwanych przez graczy, łatwo więc się pomylić! Wygra gracz, który pierwszy zrobi porządek w swoim pokoju.

 

Gra przeznaczona jest dla 3-6 graczy, w wieku powyżej 2 roku życia. Czas gry to około 15 minut.

 

 

2. Składaj i Baw Się. Wóz Strażacki, wydawnictwo Zielona Sowa

 

Czy jesteś gotowy na kolejną akcję ratunkową? Złóż wóz strażacki i wyrusz innym z pomocą! Zajrzyj do książki i poznaj historię odważnego strażaka oraz jego przyjaciół. Składaj i baw się to oryginalne i wyjątkowe zestawy przestrzennych puzzli, które wspaniale rozwijają wyobraźnię dziecka, wspierają logiczne myślenie, cierpliwość i precyzję. W pudełku znajduje się 12 lub 14 dużych elementów, dzięki którym dziecko samodzielnie złoży wóz strażacki. Dołączona do pudełka sztywnostronicowa książka z krótką, powiązaną tematycznie historyjką na pewno zaciekawi najmłodszych i będzie dodatkowym elementem wesołej i edukacyjnej zabawy. Składaj i baw się to znakomity pomysł na prezent!

 

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-5 lat.

 

 

3. Polska Quiz Dla Dzieci, wydawnictwo Kangur

 

Quiz to bardzo ciekawy pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka. Dlatego w naszych propozycjach polecamy wesoły quiz rysunkowy o Polsce. Pytania dotyczą polskich zwierząt, potraw, pór roku, miejsc i zwyczajów. Z pewnością spodobają się ciekawskim maluchom. Karty zawierają rysunkowe odpowiedzi, dzięki czemu dzieci, które jeszcze nie czytają, będą mogły się dobrze bawić. Opakowanie zawiera zestaw 50 kart do gry, 100 obrazkowych pytań, 12 żetonów, instrukcję.

 

 

 

4. Czuczu Domino, wydawnictwo Bright Junior Media

Gry Czuczu dla dzieci to świetna propozycja na prezent z okazji Dnia Dziecka. Czuczu Domino to gra edukacyjna, która składa się z 28 dwustronnych elementów. Obrazkowe domino jest doskonałym pomysłem na pierwszą grę malucha. To jednocześnie układanka i dwie wersje niezwykle lubianej gry. Zestaw zawiera 28 dwustronnych kafelków: z połówkami obrazków z jednej i tradycyjnymi kropkami z drugiej strony. Poziom trudności rozgrywki można dostosować do wieku i umiejętności graczy. Dopasowywanie i układanie dużych elementów ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i strategiczne myślenie, a wspólne granie jest fantastyczną zabawą! Gra uczy najmłodszych, jak przyjmować emocje związane z sukcesami i porażkami.

 

 

5. Najazd turystów, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Idealna gra planszowa na zbliżające się wakacje. Słońce, palmy i… walka o miejsce w hotelu! Podczas gry zabierasz rodzinę na egzotyczne wakacje. Nie będzie to jednak sielanka. Kurorty przeżywają najazd turystów i toczy się walka o miejsca w hotelach. Nie daj się wygryźć rywalom. Wygrasz, jeśli twoja rodzina opanuje najwięcej hoteli. Nie pozwól, aby rywale zepsuli ci zasłużony urlop! Minimum zasad, maksimum strategii. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. Liczba graczy 2-4 osoby. Czas gry wynosi około 30 minut.

 

 

 

Więcej gier i zabaw znajdziesz w sklepie MinisterstwoKsiazki, w dziale Gry

 

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz