5 gier planszowych i edukacyjnych dla dzieci

5 gier planszowych i edukacyjnych dla dzieci

 (0)    0

  Bez kategoriipomysły Ministra  

5 gier planszowych i edukacyjnych dla dzieci

Gdy planszowe to idealny pomysł na spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny. Nie tylko dają mnóstwo radości i powodów do uśmiechu w gronie najbliższych, ale także uczą oraz edukują najmłodszych. W jakie gry warto grać? Sprawdzamy to w dzisiejszym wpisie!

 

  • Ciuchcia z literkami ABINO

„Ciuchcia z literkami” to układanka dla najmłodszych, która zapoznaje dzieci z kształtem liter i przygotowuje je do nauki czytania i pisania. Dzięki grze dziecko rozwinie słownictwo, pozna kolejność liter w alfabecie oraz nauczy się rozpoznawania przedmiotów i kojarzenia ich z nazwą. Gra zawiera 30 klocków dominowych na grubej tekturze.

ciuchcia z literkami ministerstwo książki

Ciuchcia z literkami przeznaczona jest dla graczy powyżej 4 roku życia.Gra matematyczna zmuszająca do myślenia. Emocjonująca zabawa i zarazem znakomity trening liczenia, koncentracji i spostrzegawczości! Uczestnicy gry rzucają kolejno kostkami liczb i działań matematycznych. Ten, kto pierwszy obliczy i poda wynik działania na wskazanych przez kostki liczbach otrzymuje punkt. Wygra gracz, który pierwszy zdobędzie ustaloną liczbę punktów. Poziom trudności gry można znacząco różnicować, od bardzo prostych działań dodawania i odejmowania dla najmłodszych, po działania bardziej złożone dla starszych.

Zawartość pudełka:

- żółte kostki liczb - 2 szt.

- niebieskie kostki liczb - 3 szt.

- biała kostka działań - 1 szt.

- zielona kostka działań - 1 szt.

- instrukcja

pogromcy liczb ministerstwo książki

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia.  • Zgadnij Kto To?

Zostań najlepszym detektywem! Oryginalna gra z zgadywanie. Jak wiele jest rodzajów pytań, tak wiele sposobów gry w Zgadnij Kto To! W pudełku znajdziecie dwie plansze z postaciami - jedna zawiera ludzkie twarze, druga rozbrykane, wesołe zwierzątka. Do gry dołączone są także 48 kart postaci, 24 tajemniczych kart, 10 znaczników punktacji, instrukcja. Zadawajcie pytania przeciwnikowi, próbując wydedukować, jaką postać ukrył w swoich myślach. Możecie grać na różne sposoby - w standardową rozgrywkę , Rundę Mistrrzów lub Wielkie Wyzwanie. Wybór należy do was!

zgadnij kto to ministerstwo książki

Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 6 roku życia.
Godziny, miesiące i pory roku to prosta gra, w której można dowiedzieć się więcej o czasie, miesiącach i porach roku w towarzystwie przyjaznych bohaterów. Gra uczy dzieci jak odczytywać godzinę, jakie są dni tygodnia, miesiące i pory roku. Zawiera kartonowe płytki i plansze zaprojektowane pod kątem dzieci oraz duży zegar z przesuwanymi wskazówkami w formie drzewa.

godziny miesiące ministerstwo książka

Gra planszowa przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.Edukacyjna gra planszowa, w której najważniejsza jest nauka słów i rozwój kreatywnego myślenia. Oryginalna gra planszowa dotycząca fantastycznego świata słów. Wiele sympatycznych i pouczających pytań. Różne poziomy trudności w zależności od przedziału wiekowego. Przemierzając trasę gry, dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności w zakresie orientacji przestrzennej i opanowania słownictwa.

zabawne słownictwo ministerstwo książki

Zawartość zestawu:

- planszę

- 50 kart

- 36 kostek

- 4 pionki

- dysk

- 2 woreczki

- strzałkę

- instrukcję.

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 8 roku życia.

 

Więcej gier planszowych znajdziecie w księgarni Ministerstwo Książki - o tutaj.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz