5 nowości książkowych wydawnictwa Dwie Siostry

5 nowości książkowych wydawnictwa Dwie Siostry

 (3)    0

  Książki dla dzieciNowości  

5 nowości książkowych wydawnictwa Dwie Siostry

 

Nowości książkowe wydawnictwa Dwie Siostry to ciekawe pozycje, przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży. Dlatego w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zaprezentować kilka nowości, które mogą zachęcić nie tylko najmłodsze grono Czytelników.

 

Baśnie angielskie, aut. Joseph Jacobs

 26 tom serii „Mistrzowie Ilustracji”: tradycyjne baśnie angielskie. Błyskotliwe, przewrotne i nieodparcie zabawne. Najciekawsze opowieści ludowe z Wielkiej Brytanii zebrane przez XIX-wiecznego australijskiego pisarza, folklorystę i historyka.

 baśnie angielskie dwie siostry

Spotkacie tu bohaterskich rycerzy i tajemnicze nieznajome wymykające się przed końcem balu; sprytnych chłopów, leniwe dziewczyny i głupich chłopaków; niezbyt rozgarniętych zbójców i krwiożercze potwory; wiedźmy, wróżki, skrzaty i gadające zwierzęta (oraz placki). Przeczytacie o podróżach na koniec świata, niespodziewanych fortunach i zmyślnych fortelach. Dowiecie się, co robić, kiedy świnka nie chce przejść przez płot, jak skutecznie założyć spodnie i co ze sobą zabrać, wyruszając na poszukiwanie szczęścia. I przede wszystkim – dostaniecie solidną dawkę najlepszego angielskiego humoru.

 

Książka przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia.Veganbanda, aut. Ida Kulawik

 

Drugą nowością od wydawnictwa Dwie Siostry jest „Veganbanda”, czyli 60 wegańskich przepisów nie tylko dla dzieciaków. Wegańskie gofry, koktajl Shreka, trójkolorowy humus, torcik bounty, mrożona kawa bananowa – na co macie ochotę?

 VEGANBANDA DWIE SIOSTRY

Oto książka pełna pomysłów na atrakcyjne roślinne dania oparte na warzywach, owocach, zbożach, kaszach, orzechach i pestkach. Są tu pyszne i kolorowe śniadania, przegryzki do pracy i szkoły, obiady, kolacje, efektowne przysmaki na kinderparty i… bardzo zdrowe wersje niezdrowych słodyczy. Rodzice niejadków, alergików i dzieci z nietolerancją laktozy i glutenu oraz wszyscy amatorzy kuchni wegańskiej znajdą tu prawdziwą kopalnię kuchennych inspiracji. A dzięki malarskim ilustracjom Agnieszki Skopińskiej na pewno nie pogubią się w składnikach. Gotujcie z tą książką, by dołączyć do najzdrowszej bandy świata!

 

Książka przeznaczona jest dla Czytelników powyżej 15 roku życia.

Veganbandę polecają:

          

 

 


Przed moim domem, aut. Marianne Dubuc

 

Podróż przez wyobraźnię, wyliczanka i zaskakujący słownik obrazkowy w jednym. Przed moim domem jest krzak róży. Na krzaku róży - ptaszek. Nad ptaszkiem - okno. A za oknem mnóstwo następnych rzeczy do odkrycia i nazwania.

 przed moim domem

Zaskakująca podróż przez słowa, obrazy i skojarzenia, która rozbudzi wyobraźnię najmłodszych. Radosna i nieokiełznana jak dziecięca zabawa, która z zacisznego podwórza przed domem w mgnieniu oka przenosi się do bajkowego lasu, w przestrzeń kosmiczną i w głębiny oceanu – by potem równie szybko powrócić tam, gdzie się rozpoczęła.  

 

Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 1 roku życia.

 


Jaś i Janeczka 4, aut. Annie M.G. Schmidt

 

Czwarty tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków. Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat.

 

Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie.

 jaś i janeczka 4

Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julkaˮ.

 

Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

 


Jestem najpiękniejszy, aut. Mario Ramos

 

Najbardziej zarozumiały wilk świata powraca, by otrzymać kolejną zaskakującą nauczkę. Zabawna i błyskotliwa kontynuacja przebojowego „Jestem najsilniejszy”. Kto jest najpiękniejszy? Nasz bohater wie, jak wydobyć z innych właściwą odpowiedź. A przynajmniej tak mu się wydaje…

 jestem najpiękniejszy

W bajkowym lesie Maria Ramosa pewne rzeczy się nie zmieniają: wilk wciąż jest komicznie nieznośny, pozory – mylące, a autor – błyskotliwy.

 

Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 (3)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz