Dieta Kwaśniewskiego - gdzie warto o niej przeczytać?

Dieta Kwaśniewskiego - gdzie warto o niej przeczytać?

 (3)    0

Dieta Kwaśniewskiego - gdzie warto o niej przeczytać? 

Dieta Kwaśniewskiego, zwana także dietą optymalną to jedna z najpopularniejszych diet ostatnich lat. Wynaleziona ponad 40 lat temu przez polskiego lekarza wojskowego dr Kwaśniewskiego, od lat pomaga w walce z nadwagą i innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Co warto o niej wiedzieć i gdzie można o niej przeczytać? Sprawdź w poniższym wpisie.

Dieta Kwaśniewskiego to całościowy program żywieniowy, którego stosowanie może uchronić nas od wielu dokuczliwych problemów związanych ze zdrowiem: wzdęć, zgagi, problemów z trawieniem, bólami wątroby, nadciśnieniem, kłopotów z sercem, astmą oskrzelową, uczuleniami, impotencją, a dodatkowo spowodować utratę zbędnych kilogramów. I to około 5 kg miesięcznie, bez nadmiernych wyrzeczeń.

 

Czym jest dieta Kwaśniewskiego?

Dieta optymalna opracowana przez dr. Kwaśniewskiego, opiera się na spożywaniu produktów jak najbardziej tłustych, wykluczając przy tym spożycie węglowodanów. Autor diety uważa, że wieprzowinę, podroby, smalec, masło, tłuste sosy i sery można jeść bez ograniczeń. Trzeba zrezygnować z cukru, słodyczy, pieczywa i owoców. Dieta optymalna propaguje te produkty, które każdy dbający o zdrowie i dobre samopoczucie powinien ograniczyć.

 

Dieta optymalna - główne założenia:

Dieta Kwaśniewskiego zakłada spożywanie posiłków, które nie będą zawierać zbóż, cukru, roślin strączkowych, mało ziemniaków i owoców, a dużo tłuszczu, szczególnie zwierzęcego. Według diety optymalnej w naszym pożywieniu proporcje pomiędzy podstawowymi składnikami odżywczymi, czyli białkiem, tłuszczem i węglowodanami, powinny być 1:2,5-3,5:0,5. Oznacza to, że na każdy 1 gram białka ma być około 3 g tłuszczu i 0,5 grama węglowodanów.

 


Trzy książki o diecie Kwaśniewskiego

 

1. Dieta Optymalna. Książka Kucharska, aut. Jan Kwaśniewski, Tomasz Kwaśniewski

Książka została wydana w 2018 roku, a jej celem jest przekazanie osobom stosującym żywienie optymalne, a także tym, którzy zamierzają podjąć ten model żywienia, szerokiego zestawu przepisów kulinarnych, zgodnych z opracowaną przez dra Kwaśniewskiego i propagowaną od wielu lat dietą optymalną. Książka kucharska, w której znaleźć można aż 700 przepisów. To zdecydowanie pozycja, która powinna znaleźć się w każdej kuchni osoby, która chce spróbować diety optymalnej. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: dieta kwaśniewskiego jak zacząć? dieta kwaśniewskigo co można jeść? 

 

 

 

2. Dieta Optymalna, aut. Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński

Druga propozycja książkowa o diecie Kwaśniewskiego, to książka pt. „Dieta optymalna”, która ukazała się w 2016 roku. Od czasu ukazania się pierwszego wydania „Diety optymalnej” wiele się zmieniło. Pojawiły się nowe fakty, a wiedza na temat optymalnego żywienia znacznie się wzbogaciła. Dlatego to wydanie zostało wzbogacone m.in. o: ciąg dalszy wywiadu-rzeki z dr. Janem Kwaśniewskim („Pięć lat później, czyli przerwana rozmowa”), nową „Księgę cudów” (listy od pacjentów, opisujące ustępowanie różnych chorób po zastosowaniu żywienia optymalnego), całkowicie nowy, nigdzie dotąd nie publikowany wywód na temat przyczyn powstawania chorób i degeneracji jednostek i społeczeństw. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: co to jest dieta kwaśniewskiego, jak działa dieta kwaśniewskiego, 

 

 

3. Dieta Optymalna Dieta Idealna, aut. Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński

Druga wspólna książka Marka Chylińskiego i Jana Kwaśniewskiego, napisana po wydaniu bestsellerowej „Diety optymalnej” - pozycji przełomowej w propagowaniu modelu żywienia opracowanego przez J. Kwaśniewskiego. W ciągu kilku lat dieta optymalna zyskała popularność i setki tysięcy zwolenników w Polsce i na świecie, mimo że wzbudzała, i nadal wzbudza, kontrowersje, a nawet ostry sprzeciw oficjalnych instytucji medycznych. W tej pozycji książkowej, autorzy opisują, jak powoli, ale nieubłaganie chwieje się mit, który od dziesięcioleci pokutował w medycynie i dietetyce - mit o szkodliwości tłuszczu. Najnowsze zalecenia dietetyczne nie zabraniają już tak rygorystycznie jego spożywania, za to kładą nacisk na ograniczenie węglowodanów – cukru, pieczywa, mąki. Coraz to nowe badania naukowe potwierdzają korzystny wpływ takiego odżywiania na zdrowie człowieka.

W książce przytoczono wiele przykładów takich badań. Dieta Kwaśniewskiego dlaczego nie chudnę? W tej Książce autor opisuje zagadnienia, które trapią wszystkich: czy dieta kwaśniewskiego jest bezpieczna?> Ze światowego piśmiennictwa autorzy wybrali najnowsze doniesienia na temat dietetyki, medycyny, żywienia, przedstawiając je ze znaną już z poprzedniej pozycji erudycją i dziennikarską swadą. Czytelnik znajdzie w niej także omówienie najpopularniejszych obecnie diet oraz ich porównanie z żywieniem optymalnym.

 

 

 (3)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz