Edukacyjne puzzle dla dzieci

Edukacyjne puzzle dla dzieci

 (0)    0

Edukacyjne puzzle dla dzieci - sprawdź nasze propozycje

 

Edukacja przez zabawę to najlepszy sposób na naukę dla dzieci. Z jednej strony dziecko odczuwa radość z zabaw, jakie dostarczają mu gry, a z drugiej uczy się takich podstaw, jak kolory, kształty czy zwierzęta. Czy puzzle mogą być edukacyjne? O tym w dzisiejszym wpisie.

 

Puzzle czuczu dla dzieci to nie tylko zabawa, ale także edukacja. Wybór puzzli jest ogromny, dlatego dzisiaj zaprezentujemy tylko 5 najciekawszych naszym zdaniem propozycji, które mogą być jednocześnie bardzo fajnym pomysłem na zbliżający się Dzień Dziecka.

 

1. Puzzle Mapa świata Zwierzęta

Kup Puzzle Mapa świata Zwierzęta 

Puzzle Mapa świata Zwierzęta to propozycja dla dzieci powyżej 4 roku życia. Układankę przygotowano z myślą o ciekawych światach maluchach. Zabawa z puzzlami to świetny trening spostrzegawczości, koncentracji i logicznego myślenia. Czy pandę można spotkać w Afryce? Gdzie mieszkają niedźwiedzie polarne? W którym oceanie bawią się delfiny? Puzzle Mapa świata Zwierzęta to niezwykłe zwierzęta, które zamieszkują lądy i morskie głębiny. Zabawa polega na układaniu puzzli ustawianiu na nich figurek zwierząt.

 

Do  układanki dołączono 21 dużych, trwałych figurek na podstawkach, które zachęcą dzieci do poznawania tajemnic świata zwierząt. Dodatkowo na edukacyjnym plakacie zamieszczono ciekawostki o niezwykłych mieszkańcach lądów i oceanów.

 

Zestaw zawiera 60-elementową układankę, dwustronny plakat edukacyjny w rozmiarze 64 x 32 cm, 21 dużych figurek zwierząt.

 

2. Puzzle obserwacyjne Kosmos

Kup Puzzle obserwacyjne Kosmos 

Kolejna nasza propozycja Puzzle obserwacyjne Kosmos to także zabawa dla dzieci powyżej 4 roku życia. Kosmos kryje mnóstwo niespodzianek... Warto wytężyć wzrok! Tu każdy mały odkrywca znajdzie coś interesującego. Zabawa z puzzlami obserwacyjnymi dzieli się na dwa etapy: ułożenie obrazka, a następnie wyszukanie na ilustracji elementów znajdujących się w ramce układanki. To znakomity trening spostrzegawczości, cierpliwości, koncentracji i pamięci wzrokowej. Dwustronny edukacyjny plakat zawiera wiele kosmicznych ciekawostek, które zachęcą dzieci do zdobywania wiedzy o Wszechświecie.

 

Zestaw zawiera 60-elementową układankę, która po złożeniu ma wymiar 48 x 68 cm. W serii Puzzle obserwacyjne dostępne są także Ogród i Las.

 

3. Duuuże puzzle Wieś

Duuuże puzzle Wieś 

Puzzle wieś to zabawa dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zabawa połączona z edukacją i nauką zwierząt żyjących na wsi. Wesoła gromadka z gospodarstwa zaprasza do zabawy! Każdy maluch znajdzie tu swojego ulubieńca: łaciatą krówkę, wesołego konika czy puchate owieczki. Duuuże Puzzle Wieś to propozycja dla najmłodszych puzzlomaniaków. Małe rączki z łatwością dopasują do siebie duże, wytrzymałe elementy, a piękna i kolorowa grafika zachęci je zabawy.

 

Zestaw zawiera 35-elementową układankę, która po złożeniu ma wymiar 98 x 68 cm.

 

4. Memorki

https://ministerstwoksiazki.pl/memo-/memorki-memo.html 

To zabawa dla dzieci powyżej 3 roku życia. Poprawia pamięć i koncentrację nie tylko małych, ale także dużych graczy. To świetna zabawa na popołudnia czy weekendy spędzone w gronie najbliższych. Idealnie sprawdzi się także podczas wakacyjnego wyjazdu, kiedy pogoda za oknem nie będzie sprzyjać zabawom na plaży czy placu zabaw. CzuCzu zadbał o wszystkich miłośników tej prostej gry pamięciowej.

 

Zestaw zawiera 21 par obrazków o wymiarach 4 x 4 cm.

 

5. Odkrywam Kwadrat i trójkąt

Kup Odkrywam Kwadrat i trójkąt 

Puzzle Odkrywam Kwadrat i trójkąt to zabawa przeznaczona dla dzieci, które skończyły 18 miesięcy. Edukacja i zabawa w jednym! Dziecko nie tylko będzie się cieszyło z możliwości zabawy dużymi puzzlami, ale także będzie poznawało kształty.

 

Odkrywam Kwadrat i trójkąt to komplet ośmiu wytrzymałych, dwustronnych puzzli. Dopasowane do rączek malucha elementy gwarantują radość z każdego połączenia. Zabawa w układanie puzzli rozwija umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia oraz ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Wspólne układanie puzzli to świetny sposób na spędzenie czasu i pogłębianie wzajemnych relacji.

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz