Jakie gry planszowe warto wybrać na imprezę towarzyską?

Jakie gry planszowe warto wybrać na imprezę towarzyską?

 (1)    2

  Bez kategoriipomysły Ministra  

Jakie gry planszowe warto wybrać na imprezę towarzyską?

 

Spotkanie towarzyskie to czas, który spędzamy w gronie najbliższych znajomych. Często poświęcamy się rozmowie, opowiadamy co wydarzyło się w naszym życiu na przestrzeni ostatnich dni lub tygodni. Jednak czasami mamy ochotę na coś innego. Jednym z takich sposobów jest zagranie w grę planszową. Jaką wybrać na imprezę towarzyską? Sprawdź nasze propozycje!

 

1. Gra na emocjach

Gra na emocjach to świetna gra towarzyska, która sprawdzi się podczas wieczoru w gronie znajomych. Gra zawiera ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których przedstawiać będziecie różne emocje. Każda z nich kojarzyć się może z innymi rzeczami, dlatego świetna zabawa gwarantowana. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart. Aby to osiągnąć należy wykazać się empatią i udzielić jak najlepszych odpowiedzi na zadawane pytania. A odpowiedzi udzielane są poprzez karty, które posiadamy. Gra jest przeznaczona dla 3-10 osób, a jej czas wynosi około 20 minut. To świetna zabawa, która na pewno sprawdzi się w gronie znajomych!

 

Kup grę planszową Gra na emocjach

 

2. Food Truck

Food Truck to gra planszowa, przy której zgłodnieje każde towarzystwo. Dlatego najpierw polecamy zamówić pizzę lub przygotować coś w gronie znajomych, a dopiero później rozkładać grę i rozpocząć zabawę. Food Truck to gra towarzyska przeznaczona dla 3-6 graczy. Proste zasady i kompaktowy rozmiar gry sprawią, że czas w gronie znajomych zostanie skutecznie umilony. O co w niej chodzi? Zostajesz właścicielem food trucków i musisz podejmować decyzje, co najbardziej opłaca się sprzedawać: burgery, sushi, pizzę czy świeże koktajle. A jeśli zdobędziesz, jak największą liczbę klientów – wygrywasz!

 

Kup grę planszową Food Truck

 

3. Na końcu języka

Na końcu języka to idealna gra na imprezę, przeznaczona dla maksymalnie 6 graczy. Zasady są banalnie proste! Gracze kolejno wykładają karty, a gdy przynajmniej na dwóch kartach pojawi się ten sam obrazek – rozpoczyna się pojedynek! Co to oznacza? Sprawdźcie sami, grając w grę! Nie bez powodu gra nazywa się „Na końcu języka”, bowiem czasami to właśnie na końcu języka mamy to, co chcemy podczas pojedynku powiedzieć. Świetna zabawa gwarantowana! A refleks i szybkość myślenia pomoże w zwycięstwie.

 

Kup grę planszową Na końcu języka

 

4. Cthulhu Fluxx

 

Kolejną naszą propozycją jest gra imprezowa Fluxx. Mimo, że nie jest to gra planszowa, a karciana to idealnie sprawdzi się podczas spotkań towarzyskich. Zasady gry są bardzo proste, dlatego parę minut wystarczy, abyście poznali je i zaczęli grać! Gra jest przeznaczona dla 2-6 graczy, ale warto pamiętać, że im więcej osób, tym zabawa jest lepsza. Czas gry zależy od graczy – jedna rozgrywka może zająć godzinę, ale może też pięć minut. Fluxx to gra, która składa się wyłącznie z kart, opatrzonych grafikami z niezwykłym poczuciem humoru. Ale nie będziemy zdradzać zasad – możemy tylko powiedzieć, że warto w tę grę zagrać! Małe opakowanie, w którym mieszczą się karty sprawia, że można je wszędzie i zawsze ze sobą zabrać, a dzięki temu częściej będziemy mieli powody do radości.

 

Kup grę karcianą Fluxx

 

5. Bankrut

Ostatnią, chociaż nie oznacza to wcale, że najmniej ciekawą naszą propozycją na grę planszową, w którą warto zagrać podczas imprezy towarzyskiej jest gra Bankrut. Warto tylko nadmienić, że Bankrut to głośna gra, w której najbardziej liczy się umiejętność targowania, spryt i sprawny przegląd planszy. Każdy z graczy wciela się w rolę kupca, który handluje towarami na targu. Celem jest zdobycie jak największej liczby towarów tego samego rodzaju. Jednak, warto być czujnym, ponieważ jeden z towarów może doprowadzić do bankructwa. Gra przeznaczona jest dla 3-6 graczy, a jej czas szacowany jest na 30 minut. Chociaż to wszystko zależy od przebiegłości i sprytu współtowarzyszy.

 

Kup grę planszową Bankrut

 

A Wy, jaką grę towarzyską polecacie na wieczór w gronie znajomych?

 (1)    2

  •  Comments ( 2 )
 Marcin
Ja polecam nie zniszczalne Monopoly - idealne na wakacyjny wyjazd :)
 Olga
Warto pamiętać o takich klasykach jak dixit, 5 sekund, taboo. Z nowszych pozycji w szczególności polecam Cranium Dark - narysuj, pokaż lub ulep - nowa odsłona gry kalambury :)
Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz