Literatura Piętro Wyżej - nowe wydawnictwo, świetni autorzy, nowa jakość!

Literatura Piętro Wyżej - nowe wydawnictwo, świetni autorzy, nowa jakość!

 (2)    0

  Wydawnictwo Literatura Piętro Wyżej  

Literatura Piętro Wyżej

Dla tych, którzy wychowali się na książkach Literatury, a z dzieciństwa wyrastają. Przedstawiamy pierwsze tytuły, które już ukazały się na rynku, a którym dumnie patronujemy:)

 

Tercet prowincjonalny – Katarzyna Ryrych

Troje ludzi, których mogłoby się wydawać dzieli wszystko.
Troje outsiderów z wyboru lub z konieczności.
Troje przeciw światu.

Emerytowana nauczycielka historii, która postanawia rozpocząć zupełnie inne życie z dala od wszystkich i wszystkiego, co do tej pory stanowiło jej codzienność.
Niedoszła morderczyni, której obca jest skrucha.
Były alkoholik, który nie został księdzem.
Miasteczko, które jak wampir wysysa ludzi, podzielone na tych co za i tych, co przeciw
Tu można tylko poddać się lub przeżyć.

Menel, który nie jest menelem, mechanik popijający tokaj, śniadanie wielkanocne z niedoszłą morderczynią - i na dodatek ja sama. (...) Upadek Troi

Katarzyna Ryrych - autorka świetnych i nagradzanych książek dla młodzieży, m.in. "Król", "Wilczek", "Tylko dla twoich oczu", czy "O Stephenie Hawkingu..." tym razem w wersji dla dorosłych.

 

 

Z punktu widzenia kota – Anna Onichimowska

 

Jeśli lubicie romanse, ta książka jest na pewno dla Was!

Jeśli gustujecie w kryminałach - to jest to!

Jeśli potrzebujecie się pośmiać, ale nie macie z czego - przeczytajcie Kota.

A jeśli jesteście zgorzkniałymi ponurakami, którzy nie znoszą słońca, pięknych kobiet i zwariowanych historii zawsze macie szansę na zmianę, bo podobno nigdy nie jest za późno!

Lato w Toskanii. Piękna posiadłość staje się na kilka tygodni wspólną siedzibą atrakcyjnej malarki i małżeństwa z Florencji. Mimo różnicy charakterów i upodobań, wszystko miałoby szansę ułożyć się nieźle, gdyby nie kot Albert, uważający się i nie bez racji za prawowitego właściciela willi z basenem. Najeźdźcy, którzy próbują podporządkować sobie kota, są na straconej pozycji.

 z punktu widzenia kota - anna onichimowska

 

Psy z piekła rodem tom 1 – Zdobywca świata. Joanna Sędzikowska

Oto on. Bohater tej książki. Raptor – pies z piekła rodem i mój najlepszy przyjaciel. Poznaliśmy się pewnego chłodnego dnia, kiedy on miał siedem tygodni, a ja… No cóż, ja byłam dorosła. I wydawało mi się, że wiem, co robię.

Raptor jest szpicem rasy pierwotnej – malamutem alaskańskim. To jedna z najtrudniejszych w prowadzeniu ras. Przyznaję, że kiedy go brałam, miałam o tym niewielkie pojęcie. Jak przystało na przedstawiciela północniaków, jest wielki i silny, a przy tym inteligentny i niezależny. Dlatego z łatwością udało mu się wywrócić do góry nogami życie całej naszej rodziny. Zawdzięczam mu sporo nerwów i niejeden siwy włos, ale ponad wszystko cudowne życie pełne przygód i śmiechu, nawet jeśli ten śmiech był czasem przez łzy.

Więc jeśli i Ty, Drogi Czytelniku, też lubisz się śmiać albo jeśli po prostu jesteś ciekaw dlaczego ta książka nosi tytuł Psy z piekła rodem, zapraszam do lektury. Uśmiejesz się i popłaczesz, bez ostrzeżenia. Tak, nawet w autobusie. Jeszcze tylko odstaw kubek z kawą, bo zaplujesz książkę.

Pozdrowienia,

Autorka

psy z piekla rodem

https://www.psyzpieklarodem.pl/

recenzje:

http://www.prowincjonalnanauczycielka.pl/2018/04/joanna-sedzikowska-psy-z-pieka-rodem.html

 

Psy z piekła rodem t.2 – Odwiedziny w raju

Umiesz sobie wyobrazić życie pełne przemocy? Gaszenie papierosów na ciele, kopniaki, które łamią żebra, palce ucięte szpadlem? Albo poczucie osamotnienia po siedmiu nieudanych adopcjach w ciągu trzech lat?

Historia opisana na kartach tej książki jest prawdziwa. Została przekazana przez psy, w milczeniu, za pomocą pełnych obawy spojrzeń, blizn na ciele i na duszy, szczęścia lub smutku na pysku. I przez ludzi, którzy gościli je w swoim domu tymczasowym. To opowieść o dwóch beznadziejnych przypadkach: Nuce i Freyi, którym jednak się udało, bo miały dość siły i wiary, żeby ponownie otworzyć się na życie. I dlatego, że trafiły do „raju”. I choć temat jest niełatwy, to lektura daje mnóstwo nadziei i radości. Popłaczesz się przy niej i uśmiejesz. Odkryjesz psi świat - pełen fantazji, umiłowania do wolności, jedzenia i świetnej zabawy bez wyrzutów sumienia, nawet jeśli to przyprawia opiekunów o zawał. A także przekonasz się, jak to jest kiedy się pisze książkę i człowiek nagle staje się popularny.

A jeśli rozważasz adopcję psa – to lepiej nie czytaj. Po tej lekturze decyzja może podjąć się sama.

psy z piekła rodem

 

 

Polecamy też lekturę recenzji:

blog - prowincjonalnanauczycielka.pl

 

blog - zyje-bo-czytam.blogspot.com

A więcej o wydawnictwie Literatura Piętro Wyżej dowiecie się tutaj: https://pietro-wyzej.pl/


 (2)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz