#poniedzialekzministrem

#poniedzialekzministrem

 (1)    0

  Nowości

Katarzyna Nosowska - "A ja żem jej powiedziała..."

 

A Ja Żem Jej Powiedziała..., Katarzyna Nosowska, Wydawnictwo Wielka Litera

   A ja żem jej powiedziała... ta książka to petarda
Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania. Mówi o show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Tylko kilka zdań, a jest w tym ciepło, doświadczenie i życiowa mądrość.


   A ja żem jej powiedziała, Kaśka, szczęścia nie poudajesz mówi Nosowska.
Nagle cała Polska zaczyna czekać na kolejny odcinek.
Zadałam sobie pytanie, co w tym zajęciu sprawia mi autentyczną przyjemność, na którym etapie działalności jestem najbardziej sobą, w sobie, czuję się bezpiecznie, a w okolicy serca wzrasta temperatura. Najszczersza z najszczerszych odpowiedzi brzmi - pisanie. Ten samotny moment, kiedy z chmary słów wyłapuję te, które najlepiej opowiedzą emocje. Jest to proces żmudny, momentami skrajnie wyczerpujący. Nie mam łatwości, którą legitymują się prawdziwi mistrzowie żonglerki słowem. Ja wysiaduję. Do odleżyn.

 
   O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie, o dylematach partnerstwa, problemach w okiełznaniu nastolatków, o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym, że czarny nie wyszczupla, a seks tantryczny nie polega tylko na faszerowaniu, faszerowaniu, faszerowaniu.
Nosowska jest szczerą, dojrzałą i oryginalną obserwatorką rzeczywistości. Mimo sławy i spektakularnej kariery pozostała skromna. I ma to, czego brakuje teraz wszystkim dystans do samej siebie. Ani przez chwilę nikogo nie udaje. Z perspektywy dojrzałej kobiety mówi o konsekwencjach tłumienia swojego głosu wewnętrznego, konieczności polerowania intuicji złotą łyżeczką i potyczkach z wewnętrznym krytykiem, zwanym przez nią puczystą.

Kto nie śledzi Nosowskiej na Instagramie, niech koniecznie to nadrobi!

 

szafranski

FINANSOWY NINJA POWRACA! MICHAŁ SZAFRAŃSKI CZYLI AUTOR JAKOSZCZEDZACPIENIADZE.PL
 

Dobrze zarabiał jako dyrektor w branży IT. Po poważnym wypadku zdecydował się jednak rzucić bezpieczny etat, żył na kredyt i mocno wierzył, że będzie mógł się utrzymać z pisania bloga. Po sześciu latach ma 250 tysięcy czytelników miesięcznie, 7 milionów złotych przychodu i doskonale zna przepis na sukces. Ciężka praca, dużo szczęścia czy może jeszcze coś innego?

MICHAŁ SZAFRAŃSKI KROK PO KROKU ZDRADZA KULISY SWOJEGO SUKCESU

Zaufanie, czyli waluta przyszłości to dokładna analiza mojej pięcioletniej drogi od zera do 7 milionów złotych przychodu z blogowania. To manifest budowania biznesu opartego na zaufaniu, otwartości, szczerości i transparentności z licznymi dowodami na to, że dobro powraca. W książce przedstawiam krok po kroku cały mój proces decyzyjny, zmieniające się cele, wnioski i konkretne efekty także finansowe. Otwarcie przyznaję się do błędów i omawiam powody porzucenia niektórych projektów. To rzetelna analiza nie tylko moich sukcesów, ale również porażek. Pokazuję też na przykładach, jak wielka jest siła dobrych relacji z innymi i że małe dobre uczynki potrafią wywołać lawinę korzystnych skutków ubocznych.
Michał Szafrański

To książka dla ciebie, jeśli tylko:
lubisz inspirujące historie,
szukasz pomysłu na rozwój zawodowy,
zastanawiasz się, czy wyrwać się z etatu i zostać przedsiębiorcą,
chcesz zarabiać w internecie na swojej wiedzy,
ciekawi cię, na czym i jak zarabiają blogerzy.

 
Jedna z recenzji książki:
 

 

Magdalena Komsta z bloga wymagajace.pl napisała tak:
„Możesz uczyć się budowania marki osobistej podpatrując działania różnych wpływowych ludzi ze swojej branży, ale widzisz wtedy tylko efekty udanych projektów. Nie wiesz, co popycha ich w określonym kierunku, dlaczego w pewnych sytuacjach idą z prądem, a w niektórych totalnie pod prąd. Możesz też przeczytać książkę Michała Szafrańskiego i krok po kroku prześledzić jego dojrzewanie w roli blogera i przedsiębiorcy, ale – co najbardziej wartościowe – zrozumieć powody podejmowanych przez niego decyzji. To prowokuje do zadawania sobie pytań o wartości, jakimi kierujesz się nie tylko w biznesie, ale po prostu w życiu.
Śledzę działalność Michała w sieci już od trzech lat, jest transparentny, sporo mówi i pisze o sobie i o swoim biznesie, i wydawało mi się, że znam jego historię. Miałam rację: wydawało mi się. Zobaczyłam, nie tylko ile pracy i twardej wiedzy stoi za spektakularnym sukcesem, ale że warto otworzyć się na relacje z ludźmi, których nie znamy, bez jakichkolwiek oczekiwań. Bo choć Michał pisze, że wielokrotnie szczęśliwe zbiegi okoliczności pozwalały mu na osiągnięcie zakładanych celów, to nie wydarzyłyby się one, gdyby nie otwartość na drugiego człowieka.
Powiem wprost: jeśli jesteś małym przedsiębiorcą i działasz w sieci, patrzysz długofalowo i zależy Ci na byciu postrzeganym jako ekspert od uprawy ziemniaków, psychologii dziecięcej czy jakiegokolwiek innego zagadnienia, nie znajdziesz bardziej wiarygodnego nauczyciela niż Michał Szafrański i lepszego podręcznika niż #ZCWP.
 

Last but not least... Michał ZawadkaChcę Być Kimś! T.3

 

Część trzecia to:

  • Relacje Jak dzięki relacjom zadbać o swój sukces? Co zrobić, żeby Ci ufano? Jak zatroszczyć się o swoją pozycję każdego dnia? Jak być wartościowym partnerem do wspólnych działań? Jak dbać o swoje przyjaźnie? Co robić, żeby dobrze o Tobie mówili? Jak zamienić kłótnie w porozumienie? Jak naprawiać relacje, kiedy coś pójdzie nie tak?
  • Bariery Jak wpływa na Ciebie Twoje myślenie? Czy Twoje wyniki zależą od Ciebie? Czy masz wpływ na swoje życie? Jak przekuć przegraną w wygraną? Jak poradzić sobie ze strachem? Co możesz osiągnąć poprzez zmianę myślenia?
  • Komunikacja Co kryje się między słowami? Co jest ważniejsze od mówienia? Co robić, żeby inni nas słuchali? Jak słuchać, żeby zrozumieć innych? Co jest ważne w wystąpieniach publicznych? Jak poradzić sobie ze stresem? Skąd się biorą nieporozumienia? Jak przekonać innych do swoich słów?
  • Autorytety Czy starszy ma zawsze rację? Co sprawia, że człowiek jest wartościowy? Kogo warto naśladować? Jak rozpoznać tych, których należy unikać? Czy trzeba w życiu być superbohaterem? Co się dzieje z marzeniami z dzieciństwa?

Seria swoją treścią pyta, odpowiada, prowokuje do myślenia i działania. Rozwiązuje problemy, kiedy trzeba daje przysłowiowego kopa i zmienia sposób podejścia do życia, by po przeczytaniu młody człowiek zrozumiał siebie i raz na zawsze zapamiętał, że JEST WYJĄTKOWY i ma prawo odnieść sukces! Oczywiście przy swoim zaangażowaniu :)
Każda z części zawiera cztery z szesnastu obszarów budowania osobowości młodego człowieka, które autor Michał Zawadka wyodrębnił na podstawie warsztatów z ponad dwudziestoma tysiącami młodych ludzi w całej Polsce.

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz