TOP 5 poradników o diecie i zdrowym odżywianiu

TOP 5 poradników o diecie i zdrowym odżywianiu

 (0)    0

  pomysły Ministra

TOP 5 poradników o diecie i zdrowym odżywianiu

 

Zdrowe odżywianie, dieta i uprawianie sportu to sekret dobrego samopoczucia, zgrabnej sylwetki oraz utrzymania sprawności fizycznej, która przyda się w każdym wieku. Niekiedy brakuje nam czasu lub pomysłów na zdrowy i szybki posiłek. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiamy 5 poradników o diecie i zdrowym odżywianiu.

 

 

1. Jak jeść by zdrowo żyć

Pierwszym poradnikiem, który polecamy przy zdrowym odżywianiu jest książka „Jak jeść by zdrowo żyć” wydawnictwa Psychoskok (więcej książek Psychoskok znajdziecie tutaj). Poradnik przedstawia jak ogromne znaczenie na zdrowie człowieka ma właściwe odżywianie. Zapoznaje i przestrzega przed złymi nawykami żywieniowymi oraz wykazuje rodzaje niebezpiecznych grup produktów.

jak jesc by zdrowo zyc ministerstwo ksiazki

W przystępny sposób opisana została podstawowa, niezbędna i możliwie najbardziej aktualna wiedza na temat żywności i potrzeb ludzkiego organizmu w tym zakresie. Intencją autora było przekazanie niezbędnych informacji o odżywianiu, oraz  wykazanie za pomocą zamieszczonych przykładów i analiz, że wystarczy jedynie stosować właściwą dietę, aby zaopatrzyć organizm we wszystkie niezbędne mu do zachowania długiego zdrowia składniki. Zamieszczona w książce dieta powinna stać się podstawowym kierunkowskazem sposobu odżywiania w większości domów. Nie wymaga radykalnych zmian w sposobie przygotowywania posiłków i dobierania składników, czego na pewno większość z nas się obawia.

 

 

2. SENSE - Chudnij Rozsądnie. Skuteczna metoda odchudzania z Danii; wyd. Sonia Draga

Koniec z liczeniem kalorii i niekończącym się odmierzaniem i ważeniem produktów. Koniec z unikaniem tłuszczu i nudnymi posiłkami. Koniec z dietami, które nie dają trwałych efektów. Suzy Wengel i model Sense pokazują, że można inaczej.

Metoda ta jest wypróbowana i opiera się na zdrowym rozsądku. Z Sense zgubisz kilogramy, ponieważ osiągniesz deficyt kaloryczny bez liczenia kalorii. A przy tym zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednią ilość pożywienia. Nauczysz się kontrolować swój apetyt (również na słodycze!) i nie poddawać się, nawet jeśli zdarzy ci się potknięcie. Możesz dostosować Sense do swojego trybu życia, a nie odwrotnie, dzięki czemu utrzymasz nową wagę.

sense chudnij rozsadnie ministerstwo ksiazki

Niech przykładem będą dla ciebie tysiące osób, którym się to udało. Codziennie możesz zjadać trzy zdrowe i smaczne posiłki, każdy składający się z trzech do czterech garści jedzenia, a to w zupełności wystarczy, by czuć się najedzonym.

Metoda odchudzania autorstwa Suzy Wengel szturmem zdobyła Danię, a jej książki z przepisami od 2016 roku królują na szczytach list bestsellerów. W styczniu 2017 roku Sense zwyciężyło plebiscyt programu TV2 Dieta, która działa. Książka SENSE to nowy przewodnik po metodzie, w którym znajdziesz wszystkie informacje i narzędzia do rozpoczęcia własnej przygody z Sense.

 

 

3. 28 dni do Bikini Body. Przewodnik po zdrowym jedzeniu i stylu życia

Kayla Itsines – najbardziej znana trenerka personalna na świecie – swoim rewelacyjnym przewodnikiem Bikini Body Guide (BBG) inspiruje miliony kobiet do zmiany stylu życia. 8 milionów obserwujących na Instagramie; 16 milionów fanów na Facebooku oraz najczęściej pobierana aplikacja fitnessowa na świecie - Sweat with Kayla.

Dzięki autorskiej metodzie treningowej Kayla pomaga kobietom budować wytrzymałość i pewność siebie oraz wyrobić zdrowe nawyki. Jako zaangażowana promotorka zdrowego odżywiania Kayla stworzyła wyjątkowy przewodnik, który zawiera ponad 200 przepisów na śniadania, lunche, kolacje oraz przekąski.

28 dni bikini body ministerstwo ksiazki

W poradniku 28 dni do Bikini Body znajdziesz m.in.:

- oparte na grupach pokarmowych zindywidualizowane plany odżywania

- przepisy, dzięki którym zaczniesz kontrolować wielkość porcji i przestaniesz wreszcie liczyć kalorie

- 28-dniowy elastyczny plan treningowy

- ogromną dawkę inspiracji, motywacji i… uśmiechu!

BIKINI BODY to nie spalanie kilogramów, niska waga czy mały rozmiar.  To stan umysłu, w którym czujesz się pewna siebie, zdrowa i silna.

 

 

4. Digest food. Dieta na dobre trawienie i przyswajanie tego, co najlepsze

Książka Digest Food autorstwa Vanessy Bedjad'-Haddad (wyd. Muza) spełni oczekiwania tych, którzy chcą odkryć sekrety trawienia i poznać rolę, jaką odgrywa ono w naszym fizycznym i psychicznym samopoczuciu. To, jak się czujemy, zależy od tego, co jemy! A to, co jemy, wpływa również na sposób, w jaki myślimy, postrzegamy siebie i ogólnie życie.

digest food ministerstwo ksiazki

Często jednak zaniedbujemy ten istotny punkt odżywiania, mimo że jest wyznacznikiem dobrej kondycji i zdrowia. Dobra dieta zapewni korzyści wówczas, gdy proces trawienia nie będzie zaburzony.

 

 

5. Życie w stylu vege – Magdalena Makarowska. Wyd. Feeria

„Życie w stylu vege” to kontynuacja „Vege na diecie”.

Książka skupia się na specyficznych potrzebach wegan i wegetarian. Wykluczenie mięsa z jadłospisu wydaje się proste, ale żeby zapewnić sobie odpowiednią i zbilansowaną dietę, trzeba dobrze poznać możliwości świata roślin. Wiele dostępnych na rynku produktów dla wegetarian i wegan to żywność wysoko przetworzona, która nie powinna się znaleźć w niczyjej diecie.

zycie w stylu vege ministerstwo ksiazki

Magdalena Makarowska, znana dietetyczka hedonistka, w swoim niepowtarzalnym stylu przedstawia czytelnikom ważne dla zdrowia składniki i produkty, z których można skomponować pyszne i kolorowe dania bez obaw o sylwetkę i wyniki badań.

W książce nie znajdziemy jednak typowego dla niej kilkutygodniowego programu żywieniowego, otrzymamy za to wyczerpujące kompendium wiedzy o zdrowym, bezmięsnym odżywianiu.

Pozycja obowiązkowa dla wegetarian oraz osób pragnących przejść na wegetarianizm.

 

 

Zapraszamy też do lektury artykułu o diecie Kwaśniewskiego, w którym prezentujemy książki na jej temat.

Więcej poradników o diecie znajdziesz w księgarni internetowej MinisterstwoKsiazki.pl

 

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz