Rycerze łaski integral

  • Autor: Jean Dufaux
  • ISBN: 9788328149427
  • EAN: 9788328149427
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Wydanie: Rok wydania: 2021, oprawa: twarda
  • Strony: Strony: 240, Format: 312x234 mm
Zbiorcze wydanie kontynuacji bestsellerowego cyklu Skarga Utraconych Ziem, klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy Thorgala. Pierwszy cykl składał się z czterech tomów i opowi
120,00 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h
Zbiorcze wydanie kontynuacji bestsellerowego cyklu Skarga Utraconych Ziem, klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy Thorgala. Pierwszy cykl składał się z czterech tomów i opowiadał o objęciu tronu Sudenne'ów przez młodą Sioban oraz o jej zmaganiach ze złym magiem Bedlamem. Drugi cykl przenosi czytelnika w przeszłość. Przed epoką Sioban na Utraconych Ziemiach żyli Rycerze Łaski, którzy usiłowali oczyścić wyspę z dawnych demonów, stworzonych przez pierwsze mieszkanki tych ziem, czarownice. Morigany były najstraszliwszymi z czarownic żywiły się ludzkim mięsem, a swoje przerażające oblicza maskowały pod postaciami młodych dziewcząt. Zadomowionej wśród ludzi Moriganie bez trudu udawało się uśmiercić wielu nieszczęśników, zanim Rycerze Łaski zdołali ją wytropić i zabić. Wszystko się zmienia, gdy jedna z nich, dotknięta Łaską, odradza się jako dobra czarodziejka i pragnąc uratować ludzi przed krwiożerczymi siostrami, zdradza Rycerzom Łaski sekrety czarownic. Dwaj rycerze doświadczony Sill Valt i młodzieniec Seamus przyszły mentor Sioban zostają wysłani do odszukania owej czarodziejki. Na ich drodze stają siły ciemności nasłane przez Morigany
Wewnątrz albumu znajdują się cztery tomy cyklu drugiego pt. Rycerze Łaski: Morigany, Gwinea Lord, Czarodziejka Sanctus i Sill Valt oraz wstęp i dodatkowe szkice.
Rysunki stworzył tym razem bejgijski artysta Phillippe Delaby. Lubujący się w konwencji realistycznej twórca zaproponował odmienną od Rosińskiego wizję plastyczną, ale trzeba mu oddać, że absolutnie nie gorszą. Szczególnie zachwyca precyzja, z jaką zostały oddane detale świata przedstawionego, np. architektura, a także kolory idealnie odzwierciedlające opisaną aurę i przyrodę.
Autorem scenariusza jest podobnie jak w cyklu pierwszym Jean Dufaux. Dzięki gwałtownym zwrotom akcji i dynamice obrazów komiks ten ogląda się jak film.
Egmont
9788328149427
Nowy produkt

Opis

Autor
Jean Dufaux