Zniżka 30%
  • Obniżka

Pamięć ziemi

  • Autor: Orson Scott Card, Wiera Szkolnikowa, Rafał Dębski
  • ISBN: 9788376485386
  • EAN: 9788376485386
  • Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
  • Wydanie: Rok wydania: 2011, oprawa broszurowa
  • Strony: Strony: 292, Format: 14,5x20,5 cm
Untitled document
Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność.
Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego z
32,00 zł
22,40 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Untitled document
Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność.
Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo - chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady ani technologia, która umożliwiłaby stworzenie takiej broni. Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, sztuczna inteligencja - Naddusza - mógł bez problemów wypełniać swą misję.
Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, że nie ma dostępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać prawidłowo. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach...

"Wszechstronność Carda, jego zróżnicowany styl pisania i tematyka powieści sprawiają, że jest postacią wyjątkową wśród autorów SF." - Anne McCaffrey, autorka cyklu "Jeźdźcy Smoków z Pern"

"Card jest jednym z najlepszych pisarzy science fiction." - "Library Journal"

"Card jest mistrzem opowieści, a "Pamięć Ziemi" to lektura obowiązkowa." - "The Seattle Times"

"Jak zwykle Orson Scott Card stworzył powieść przekonującą i napisaną z niezwykłą energią." - "The New York Times Book Review"

Orson Scott Card (ur. 1951) - jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem "Gra Endera", które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, "Glizdawce", "Zew Ziemi" oraz "Badacze czasu - odkupienie Krzysztofa Kolumba". W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna.
Prószyński i S-ka
9788376485386
Nowy produkt

Opis

Autor
Orson Scott Card, Wiera Szkolnikowa, Rafał Dębski