Uniwersytet Gdański struktury, postacie.. T.2

  • Autor: praca zbiorowa
  • ISBN: 9788382061918
  • EAN: 9788382061918
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
  • Wydanie: Rok wydania: 2021, oprawa: karton
  • Strony: Strony: 344, Format: 210x150x23 mm
Bodźcem do powstania niniejszego zbioru był konkurs na wspomnienia o Wyższej Szkole Pedagogicznej, Wyższej Szkole Ekonomicznej i Uniwersytecie Gdańskim oraz planowana na marzec 2020 r. konferencja Uni
39,90 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h
Bodźcem do powstania niniejszego zbioru był konkurs na wspomnienia o Wyższej Szkole Pedagogicznej, Wyższej Szkole Ekonomicznej i Uniwersytecie Gdańskim oraz planowana na marzec 2020 r. konferencja Uniwersytet Gdański i jego historia" (nie odbyła się w tym terminie ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19). Nadesłane teksty zawierają wspomnienia i wywiady z absolwentami oraz pracownikami tych trzech uczelni oraz prezentują poszczególne jednostki UG.
W pierwszym tomie znalazły się artykuły o charakterze popularnonaukowym, wspomnienia i wywiady, drugi tom mieści z kolei teksty opatrzone aparatem naukowym razem doskonale się uzupełniają i tworzą pewną całość, przybliżając czytelnikom środowisko akademickie naszej Alma Mater. W założeniu obydwa tomy stanowią początek cyklu, a jego kolejne części będą się ukazywać po planowanych na następne lata konferencjach, których tematem wiodącym ma być nasz Uniwersytet.
Autorami tekstów są nie tylko doświadczeni badacze, przedstawiciele władz poszczególnych jednostek, ale także m.in. młodzi naukowcy, dawni studenci i pracownicy. Otwarta koncepcja publikacji ma zachęcić przedstawicieli różnych grup, bez względu na ich wiek czy status w hierarchii akademickiej, do udziału w tworzeniu kolejnych tomów cyklu, a jedynym wymogiem stawianym autorom jest obecność Uniwersytetu Gdańskiego na kartach ich tekstów.
9788382061918
Nowy produkt

Opis

Autor
praca zbiorowa