Programowanie Internetu rzeczy

  • Autor: Andy King
  • ISBN: 978-83-7541-460-8
  • EAN: 9788375414608
  • Wydawnictwo: APN PROMISE
  • Wydanie: Rok wydania: 2021
  • Strony: Strony: 412, Format: 230x170x21 mm
Ten praktyczny przewodnik uczy, jak programować Internet rzeczy (Internet of Things IoT). Autor i edukator Andy King dzieli złożone problemy programistyczne na instrukcje krok po kroku i pokazuje, jak
90,00 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h
Ten praktyczny przewodnik uczy, jak programować Internet rzeczy (Internet of Things IoT). Autor i edukator Andy King dzieli złożone problemy programistyczne na instrukcje krok po kroku i pokazuje, jak zaprojektować i zbudować własny kompleksowy system Internetu rzeczy typu full-stack od urządzenia po chmurę. Ta praktyczna książka przeprowadza czytelników przez proces doboru narzędzi, konfigurowania środowiska programistycznego oraz projektowania i implementacji rozwiązania.
Uczy, jak działa typowy ekosystem IoT oraz jak radzić sobie z problemami z integracją, jakie pojawiają się w trakcie implementowania rozwiązań IoT. Ta książka pomoże w rozpoczęciu pracy zarówno studentom, którzy poznają podstawy IoT, jak i menedżerom, którzy znają się nieco na IT i chcą lepiej zrozumieć niuanse technologii IoT, a także programistom rozwijającym własny system inteligentnego domu.
Projektowanie kompleksowego rozwiązania dla przykładowego problemu IoT
Konfigurowanie środowiska do budowania i testowania rozwiązań IoT
Porządkowanie projektu oprogramowania poprzez utworzenie abstrakcji w językach Python i Java
Używanie MQTT, CoAP i innych protokołów do łączenia się z urządzeniami i usługami IoT
Tworzenie niestandardowego, bazującego na notacji JSON formatu danych do użycia na różnych platformach i usługach
Wykorzystywanie usług w chmurze do wspomagania ekosystemu IoT i dostarczania korzyści biznesowych
Ta książka przedstawia programistom bezcenne techniki projektowania, rozwijania i wdrażania kompleksowych systemów Internetu rzeczy.
Rolando Herrero
Profesor, Northeastern University
Czytelnicy dobrze poznają komponenty wchodzące w skład rozwiązań IoT i dowiedzą się, jak naprawdę wygląda proces ich budowania.
Tim Strunck
Dyrektor działu Software Engineering,
Atom Power
Andy King jest wprawionym informatykiem, edukatorem i liderem technicznym z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowaniu narzędzi do zarządzania siecią, systemów telematycznych i platform Internetu rzeczy. Doradza klientom na całym świecie w zakresie strategii, projektowania i integracji systemów IoT. Jest wykładowcą na Northeastern University, gdzie prowadzi kurs Connected Devices.
APN PROMISE
9788375414608
Nowy produkt

Opis

Autor
Andy King