Zniżka 30%
  • Obniżka

Ściśle tajne

Niezwykła doceniona już przez krytyków, książka o odchodzeniu.

Każdy, kto przyszedł na świat, kiedyś z niego odejdzie. Ale co robił, zanim przyszedł i jak będzie tam, gdzie pójdzie? Tego nie wiem, to niestety tajemnica! Ileż to już tęgich umysłów próbowało rozwiązać tę zagadkę, ale do tej pory nikt nie dał rady. Może tym razem się uda? Przeczytajcie i sprawdźcie, czy śmiała akcja godna asa wywiadu zakończyła się powodzeniem. No i czy wreszcie udało się wyjaśnić to, co tak długo było ściśle tajne?


24,90 zł
17,40 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h

Każdy, kto przyszedł na świat, kiedyś z niego odejdzie. Ale co robił, zanim przyszedł i jak będzie tam, gdzie pójdzie? Niestety – tajemnica! Ileż to już tęgich głów próbowało rozwiązać tę zagadkę! Nikt do tej pory nie dał rady. No to może tym razem. Przeczytajcie i sprawdźcie, czy śmiała akcja godna asa wywiadu zakończyła się powodzeniem. Czy udało się wreszcie wyjaśnić to, co tak długo było ściśle tajne?

Przeczytajcie co o książce "Ściśle tajne" mówi profesor Grzegorz Leszczyński:

Książka na świetnym poziomie literackim, graficznym i edytorskim. Tworzą ją dwa skłaniające do refleksji opowiadania, które a tergo łączą dwa bieguny czasu: tom zaczyna się od opowieści o odchodzeniu Małego Dziadka, kończy opowieścią o przyjściu na świat Niespodziewanego. Pierwsza to opowieść o starości, o miłości Małego Dziadka do nieżyjącej już Małej Babci, o umieraniu i śmierci, o rzuconym ziarnie wiary w obecność tych, którzy odchodzą. Może jest to wiara dziecinna, może zawieszona na podmuchu wiatru, złudzeniu albo sugestii, ale z całą pewnością własna, dziecięca i oparta na mądrej postawie starego człowieka. Drugie opowiadanie obejmuje początek – zapowiedź narodzin i same narodziny, zdumiewające, bo zamiast jednego braciszka rodzi się bliźniacza dwójka, co jest z jednej strony figlem losu, z drugiej – wyzwaniem dla chłopca, któremu przyszło pogodzić się z faktem, że ma do czynienia z parą przyszłych czytelników.
Pawła Beręsewicza nie opuszcza mądry, finezyjny i ciepły humor, ktory opromienia i śmierć, i narodziny, i starość, i dziecięcość, i wyraża przy tym autorską filozofię życia. Po lekturze pozostaje tylko złość na Pana Boga lub Los – jak kto woli: że poł wieku temu urodził się jeden Paweł Beręsewicz zamiast dwóch. Co by się podziało w literaturze! Dzieci traciłyby wzrok od niecierpliwego czytania!

9788376725802

Opis

Autor
Paweł Beręsewicz
Ilość stron
48
oprawa
twarda

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: