Zniżka 23,80 zł
  • Obniżka
  • Pakiet

Pakiet "Wojny dorosłych, historia dzieci" :Bezsenność Jutki, Zaklęcie na W, Asiunia, Czy wojna jest dla dziewczyn?

Pakiet 4 ksiażek z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”

Ten pakiet zawiera

Asiunia w księgarni MinisterstwoKsiazki.pl
Asiunia
16,00 zł
x 1
Czy wojna jest dla dziewczyn w księgarni MinisterstwoKsiazki.pl
Czy wojna jest dla dziewczyn
17,40 zł
x 1
Zaklęcie na w w księgarni MinisterstwoKsiazki.pl
Zaklęcie na w
16,00 zł
x 1
Bezsenność Jutki wyd.2018 w księgarni MinisterstwoKsiazki.pl
Bezsenność Jutki wyd.2018
17,40 zł
x 1
78,60 zł
54,80 zł

Zamiast 66,92 zł

Produkt chwilowo niedostępny

-Bezsenność Jutki

Wzruszająca literatura faktu z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci” wydana z okazji 70 rocznicy przeprowadzenia „szpery” w getcie łódzkim. To opowieść o ciężkim życiu dzieci w drugim co do wielkości getcie na okupowanych przez III Rzeszę ziemiach polskich.

Jutka, spolonizowana Żydówka, mieszkająca z ciotką i dziadkiem w Litzmannstadt Ghetto, próbuje być dzielna. Mimo braku rodziców i grozy otaczającej ją rzeczywistości stara się patrzeć na świat optymistycznie. Żyje z dnia na dzień, a wytchnienie znajduje w zabawach z innymi dziećmi i udomowionym gawronem, w opowieściach dziadka oraz w przyjaźni z polską dziewczynką mieszkającą po drugiej stronie muru.

 

-Zaklęcie na W

Historia małego Włodka, któremu pewnego roku kończą się wakacje, a zamiast szkoły – zaczyna wojna. Chłopiec nie bardzo wie, czym ona jest, ale ponieważ dorośli mówiąc o niej, ściszają głos, domyśla się, że to zaklęcie jakiegoś złego czarnoksiężnika. Zaklęcie, które sprawia, że ze świata znikają kolory i staje się czarnobiały…

Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Ambitna, oparta na autentycznej relacji próba opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dorastającego chłopca. Tak jak to u chłopców bywa, straszną i okrutną wojnę bohater zapamiętał jako bardzo trudną i czasem niezrozumiałą, ale zadziwiającą przygodę. Czytając z dziećmi tę książkę, nie bójmy się wejść w rolę dorosłego narratora, który pokaże także tragiczne i szalone oblicze wojny.”

 

-Asiunia

Historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć,...

 

- Czy wojna jest dla dziewczyn?

Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I nawet robić opatrunki! I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów. 

Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Opis

Autor
Papuzińska Joanna, Michał Rusinek, Paweł Beręsewicz, Dorota Combrzyńska-Nogala
oprawa
twarda

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: