Zniżka 16,90 zł
  • Obniżka

Smoki wyobraźni

  • Autor:Paweł Wakuła
  • EAN: 9788376725130
  • Wydawnictwo: Literatura Piętro Wyżej
  • Oprawa: twarda
  • Wydanie: 10.2018
  • Strony: 130

Wszyscy znamy smoki z bajek naszego dzieciństwa: bezlitosne skrzydlate bestie zionące ogniem, porywające dziewice i gustujące w baraninie. A jeśli to nie jest cała prawda?

I wreszcie: co, jeśli są warte współczucia… a jednak wciąż pozostają potworami? I czy smok nie tkwi przypadkiem w każdym z nas?

26,90 zł
10,00 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h

Wszyscy znamy smoki z bajek naszego dzieciństwa: bezlitosne skrzydlate bestie zionące ogniem, porywające dziewice i gustujące w baraninie. Krwiożercze gadziny, których zgładzenie przez szlachetnego rycerza rozwiązuje wszystkie problemy i definitywnie kończy opowieść.

A jeśli to nie jest cała prawda? Jeśli bywają smoki nieśmiałe, samotne, osierocone, pełne kompleksów, niezaradne i zagubione w otaczającym je świecie? Takie, które pozostają wiecznymi dziećmi, starymi kawalerami lub zgorzkniałymi mizantropami mającymi za jedyne towarzystwo trofea łowieckie i wspomnienia minionych lat. Smoki zakochane w muzyce, współczujące, rozmyślające o rzeczach ostatecznych, i głodne… prawdziwej sztuki.

I wreszcie: co, jeśli są warte współczucia… a jednak wciąż pozostają potworami? I czy smok nie tkwi przypadkiem w każdym z nas?

Smoki wyobraźni Pawła Wakuły odpowiadają na te pytania, podczas nieśpiesznej podróży pociągiem, w rytm stukających kół i przemijających za oknem krajobrazów. Niech was jednak nie zwiedzie ta sielanka – jak mówi jeden z bohaterów Pukis Aitvaras: Ta książka może was zmienić…

Stosownie do konwencji, jaką wybrał autor, opowiadania zawierają elementy mroku i grozy, podane są jednak z dystansem, bez współczesnej brutalności, a zwłaszcza dosłowności.

profesor Joanna Papuzińska

Książka ta - za pomocą kunsztownie splecionych ze sobą narracji - opowiada, owszem, o mitycznych stworzeniach, ale tak naprawdę mówi o nas samych. oraz o tym, do czego zdolna jest bestia zwana literaturą.

Michał Rusinek

Więcej o Piętro Wyżej znajdziecie tutaj: https://pietro-wyzej.pl/

9788376725130
2018-10-25

Opis

Autor
Paweł Wakuła
Ilość stron
136
oprawa
twarda

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: