Miejsca święte T.08 - Fatima

  • Autor: praca zbiorowa
  • ISBN: 9788361809432
  • EAN: 9788361809432
  • Wydawnictwo: Mediaprofit
  • Wydanie: Rok wydania: 2010, oprawa twarda
  • Strony: Strony: 256, Format: 16x23 cm
Przewodnik "Fatima" to tom 8 cyklu "Miejsca Święte" - serii opracowanej w celu zaprezentowania najważniejszych miejsc kultu religijnego i centrów duchowych w zakątkach całego świata.

Publika
30,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Przewodnik "Fatima" to tom 8 cyklu "Miejsca Święte" - serii opracowanej w celu zaprezentowania najważniejszych miejsc kultu religijnego i centrów duchowych w zakątkach całego świata.

Publikacja dostarcza informacji o kulturze, praktykach religijnych, dziełach sztuki sakralnej i wybitnych artystach związanych z miejscem świętym. Zachęca do wyruszenia w fascynującą podróż po niewielkim mieście położonym w centralnej części Portugalii - Fatimie. Nie tylko pielgrzymi znajdą tutaj coś dla siebie - wyjątkowość tego miejsca dostrzegą również ci, którzy cenią sobie oryginalne połączenie historii, religii i sztuki.

Książka podzielona jest na następujące sekcje: "Historia" i "Wademekum", "Zwiedzanie", "Okiem znawcy" oraz Rady dla podróżnych".

Pierwsza poświęcona jest burzliwej historii Fatimy, obfitującej zarówno w wydarzenia tragiczne, jak i doniosłe. Opisano w niej objawienia z 1917 r., w czasie których Maryja i Anioł Pokoju ukazywali się trójce miejscowych dzieci - Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi.

W części głównej podano informacje na temat obiektów wartych obejrzenia. Wiedzie ona przede wszystkim do głównych miejsc sanktuarium: bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, kościoła Trójcy Przenajświętszej, Centrum Pastoralnego Pawła VI oraz najliczniej obleganej przez wiernych słynnej Kapliczki Objawień.
Prowadzi też do kościoła Nossa Senhora dos Prazeres, w którym została ochrzczona trójka świadków objawień.

Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach tras i dokładnie opisane.

Przewodnik zawiera też mapy, a całość dopełniają piękne, barwne fotografie. Końcowa część dostarcza praktycznych wskazówek, podano w niej m.in. porządek, w jakim odprawiane są nabożeństwa w sanktuarium.
Mediaprofit
9788361809432
Nowy produkt

Opis

Autor
praca zbiorowa