Zniżka 20%
  • Obniżka

Dobrze, że jesteś - Zbigniew Wodecki i goście

  • Autor: Zbigniew Wodecki
  • ISBN: 5903111492496
  • EAN: 5903111492496
  • Wydawnictwo: Agora
  • Wydanie: Rok wydania: 2018, oprawa: etui kartonowe
  • Strony: Format: 14x12,5 cm
Dobrze, że jesteś to ukłon w stronę mojego Taty, który był nie tylko wybitnym muzykiem i charyzmatycznym wykonawcą, ale też ciepłym i serdecznym człowiekiem. Materiał na ten album wybrał sam Tata, nie
44,99 zł
36,00 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h
Dobrze, że jesteś to ukłon w stronę mojego Taty, który był nie tylko wybitnym muzykiem i charyzmatycznym wykonawcą, ale też ciepłym i serdecznym człowiekiem. Materiał na ten album wybrał sam Tata, niewiele zmieniliśmy, ale piosenkom, których nie ukończył, daliśmy nowe życie i wspaniałe głosy. Sam Zbyszek oczywiście śpiewa i towarzyszy artystom. Ta płyta, zupełnie inna niż wcześniejsze, jest pewnego rodzaju prezentem Taty dla nas, naszym dla niego, ale też Jego niespodzianką dla publiczności.


„Dobrze, że jesteś” to ostatnie dzieło wybitnego artysty, który odmienił oblicze polskiej muzyki. Choć nie zdążył go dokończyć, to album wcale na tym nie traci. Wręcz przeciwnie, wydawnictwo zyskało nową, poruszającą wymowę, która przypomina o ulotności ludzkiego życia i konieczności cieszenia się każdą chwilą. „Dobrze, że jesteś” dowodzi również ponadczasowej siły muzyki i nieśmiertelności jej wykonawcy. Bo choć dzieło nie zostało dokończone, tak jak niedokończone było życie Zbigniewa Wodeckiego, to muzyk trwale zapisał się w pamięci i sercach kilku pokoleń Polaków. 

„Dobrze, że jesteś” to zapis trzynastu znakomitych utworów, których Zbigniew Wodecki nie zdążył samodzielnie zebrać, uporządkować, wydać i wreszcie celebrować ich sukcesu. Najnowsza płyta sygnowana jego nazwiskiem powstała dzięki wiernym przyjaciołom, którzy nadali ostateczny kształt pracy artystycznej wybitnego multiinstrumentalisty. Album jest efektem współpracy najbliższych Zbigniewowi Wodeckiemu muzyków – Kayah, Jakuba Badacha, Sławomira Uniatowskiego, Andrzeja Lamperta, Beaty Przybytek oraz Juniora Robinsona. Zamieszczone na płycie utwory zostały zarejestrowane na żywo i nie poddane żadnym obróbkom i poprawkom – to muzyka płynąca prosto z serc, nieprzetworzona przez studyjne oprogramowanie. Pomiędzy kolejnymi tonami wyczuwalny jest zarówno duch Zbigniewa Wodeckiego, jak również ogromna zażyłość, jaka łączyła artystę z jego przyjaciółmi. Album „Dobrze, że jesteś” stał się dzięki temu wspaniałym, choć niepozbawionym nostalgii pożegnaniem, hołdem dla wybitnego muzyka i ukoronowaniem jego wieloletniej pracy artystycznej. Przede wszystkim jednak – to wciąż świetne wydawnictwo, zawierające łatwo wpadające w ucho i zapadające w pamięć przeboje. 

Mimo zaklętych w nuty emocji i wzruszeń, w „Dobrze, że jesteś” nie ma zbyt wiele miejsca na patos. Pojawia się tu za to wiele styli i mocnych głosów, ubranych w oryginalne formy artystyczne. Fani Zbigniewa Wodeckiego jak zwykle mogą liczyć na fenomenalne aranżacje oraz głębokie i przemyślane teksty. „Dobrze, że jesteś” to kwintesencja i doskonałe podsumowanie kilkudziesięcioletniej działalności twórczej niesamowitego artysty i muzycznego mistrza. 

Agora
5903111492496
Nowy produkt

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: