Zniżka 30%
  • Obniżka

Zielony przewodnik - Egipt

  • Autor: praca zbiorowa
  • ISBN: 9788376610627
  • EAN: 9788376610627
  • Wydawnictwo: Bezdroża
  • Wydanie: Rok wydania: 2009, oprawa broszurowa
  • Strony: Strony: 336, Format: 11,7x24 cm
Egipt chyba każdemu kojarzy się ze starożytną kulturą, monumentalnymi piramidami, tajemniczym Sfinksem, życiodajnym Nilem, mumiami f araonów, zagadkowymi hieroglifami i bezkresną pustynią z zielonymi
39,90 zł
27,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Egipt chyba każdemu kojarzy się ze starożytną kulturą, monumentalnymi piramidami, tajemniczym Sfinksem, życiodajnym Nilem, mumiami f araonów, zagadkowymi hieroglifami i bezkresną pustynią z zielonymi wyspami-oazami. Jeśli do pamiątek wielkiej cywilizacji dodamy wsp aniałe plaże nad Morzem Czerwonym i jedne z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania, okaże się, że Egipt to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek.

Masz ochotę wyjechać na wakacje, na weekend lub po prostu oderwać się od codzienności na kilka dni? Zielony Przewodnik podsunie Ci p omysły i dobre rady, dostarczając aktualnych informacji o miejscu, w które się wybierasz. Nie można zapominać, że wszystko ulega nie ustannym zmianom. Informacje praktyczne dotyczące podróży błyskawicznie się dezaktualizują: powstają nowe hotele i restauracje, zmie niają się ceny i godziny otwarcia... Zmiany są również codziennością kultury, sztuki, przemysłu i rzemiosła. Jak grzyby po deszczu poj awiają się nowe inicjatywy, stawiające sobie za cel modernizowanie, ulepszanie, zaskakiwanie, nauczanie, zapewnianie rozrywki... Od no winek nie są wolne nawet miejsca najbardziej znane: są przebudowywane, szczycą się nowymi nabytkami lub poszerzoną ofertą kulturalną , nowymi odkryciami - to wszystko wzbogaca program tradycyjnych tras turystycznych.

Wszystkie przewodniki Michelin zawierają prosty i wygodny system oceny miejsc opisywanych w przewodnikach. Świetnie sprawdza się on jako wskazówka dla zwiedzających.
Trójstopniowa ocena:
*** zobacz koniecznie
** warto odwiedzić
* godne uwagi

Rzut oka na punktację, wystarczy aby zorientować się, czy dane miejsce należy do "listy obowiązkowej" punktów, które trzeba zobaczyć , czy też możemy powrócić do niego przy kolejnych odwiedzinach danego miasta, regionu lub kraju. Dzięki systemowi gwiazdek turysta o trzymuje cenną, praktyczną wskazówkę, na co należy zwrócić uwagę i co zobaczyć w pierwszej kolejności, np. gdy dysponuje się niewiel ką ilością czasu na zwiedzanie.

Wszystkie atrakcje turystyczne polecane w przewodnikach Michelin otrzymują ocenę od zera do trzech gwiazdek, przy czym trzy gwiazdki oznaczają miejsca unikatowe, które należy koniecznie odwiedzić. Aby opracować wiarygodne, praktyczne i kompletne przewodniki, ich a utorzy co roku wyjeżdżają na kilkudniowe podróże studyjne, aby odwiedzić wszystkie atrakcje, wyszukać miejsca noclegowe i restauracj e o dobrej jakości i w najlepszych cenach.

Podróże studyjne przygotowywane są z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, tak aby na miejscu nie zapomnieć o niczym. To właśnie znakomita znajomość terenu oraz doświadczenie pozwalają autorom wybrać i sklasyfikować różne atrakcje, a także wnieść to małe ,,coś", co spraw ia że przewodniki okazują się niezastąpione.

Aby przewodniki pozostały żywe i aktualne, informacje dotyczące poszczególnych miejsc są regularnie weryfikowane w terenie. Godziny otwarcia muzeów, adresy hoteli i restauracji, cenniki, aktualność polecanych tras, plany... Wszystko to jest dokładnie sprawdzane.

Chodzi o to, by przejrzeć przewodniki od pierwszej do ostatniej linijki i upewnić się aby zawarte tam informacje są aktualne. Ma to zagwarantować czytelnikowi wiarygodne informacje i pozwolić mu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w czasie podróży. System tak rze telnie i systematycznie prowadzonej weryfikacji informacji jest charakterystyczny tylko dla przewodników Michelin i został doceniony przez czytelników w 90 krajach świata.
Bezdroża
9788376610627
Nowy produkt

Opis

Autor
praca zbiorowa