Zniżka 30%
  • Obniżka

Kanapka i innych wierszy kapka

  • Autor: Agnieszka Frączek, Bohdan Butenko
  • ISBN: 9788376726076
  • EAN: 9788376726076
  • Wydawnictwo: Literatura
  • Wydanie: Rok wydania: 2019, oprawa: twarda
  • Strony: Strony: 56, Format: 16,5x22 cm
Zabawny zbiorek Agnieszki Frączek, w którym przedstawione są słowa wieloznaczne. Każdy z utworów opatrzony jest zabawnymi objaśnieniami, naświetlającymi znaczenie trudniejszych wyrazów.
24,90 zł
17,40 zł

  • wysyłka w 24-48h wysyłka w 24-48h
Zabawny zbiorek Agnieszki Frączek, w którym przedstawione są słowa wieloznaczne. Każdy z utworów opatrzony jest zabawnymi objaśnieniami, naświetlającymi znaczenie trudniejszych wyrazów. W zakończeniu dla ambitnych autorka podaje definicję wyrazów wieloznacznych, wskazuje na różnicę między homonimam i polisemami, zawsze prostym, przejrzystym językiem, zawsze z żartem.
Książka genialnie zilustrowana przez mistrza Bohdana Butenko.

Długo wyczekiwane wznowienie!

Myślicie, że kanapka służy do jedzenia? Niekoniecznie! Bo istnieją przecież i takie kanapki, które smak mają wprawdzie paskudny, ale jakie są za to wygodne!
A co to jest kawka? Napój? Nieprawda! Bo czy ktoś widział kiedyś napój z dziobem i skrzydłami?
A pączek? Czy wszystkie pączki są słodkie i polane lukrem? Nieee.... Te, które wiosną pojawiają się na gałęziach, z pewnością nie mają lukrowej polewy, a czy są słodkie...? Nie wiem, nie próbowałam :-)

Pączek, kanapka i kawka to wyrazy wieloznaczne. W języku polskim jest ich bardzo dużo! Niektóre z tych wyrazów trafiły również do wierszy z Kanapki. Wiersze są tak skonstruowane, że czasami trudno się połapać, o które ze znaczeń chodzi - czy na przykład mucha, którą pewien pan przypiął sobie do koszuli, przypadkiem nie bzyczy?

Kanapka, poza zwariowanymi wierszami, zawiera również krótkie teksty prozą, w których autorka objaśnia znaczenia tytułowych wyrazów. Dla dociekliwych Czytelników znajdzie się tu coś jeszcze – na kilku ostatnich stronach autorka, z wykształcenia językoznawca, opowiada o wyrazach wieloznacznych, wskazuje różnice między homonimami a polisemami, opisuje homofony i homografy. Brzmi groźnie? Może... Ale nie bójcie się, nie taki diabeł straszny, jak go malują!

9788376726076
Nowy produkt

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: